twoje-kredyty.eu

Porady, które tu znajdziesz, zmienią Twoje podejście do kredytów, lokat oraz innych produktów finansowych

Dopełniając formalności dotyczących starań o kredyt samochodowy zostaniemy spytani o wybór rodzaju kredytowania, które można podzielić na 3 warianty :

  • Wariant standardowy – ten typ kredytu samochodowego zostaje regulowany w oparciu o comiesięczne raty kapitałowo-ofsetkowe, zgodnie z harmonogramem spłaty zawartym w umowie kredytowej
  • Wariant 50/50 lub 60/40-ten rodzaj kredytu samochodowego wymaga od kredytobiorcy uiszczenia wkładu własnego rzędu 50 lub 60 %, który klient wpłaca jednorazowo, druga rata zostaje uregulowana po upływie terminu określonego w umowie. Ta opcja kredytu jest wolna od oprocentowania, co stanowi dla potencjalnego kredytobiorcy prawdziwą okazję.
  • Kredyt balonowy – zobowiązanie zostaje spłacane w dwóch ratach – pierwsza stanowi 80%wartosci kredyty i jest regulowana na samym początku, druga zaś po upływie terminu określonego w umowie kredytowej

Kredyt samochodowy a auto używane

Kredyty samochodowe są adresowane wszystkim tym, którym zależy na kupnie nowego lub używanego pojazdu jednakże stan ich finansów nie pozwala na tego typu przedsięwzięcie. Wymagane zabezpieczenie pozwala kredytobiorcy uzyskać wyższa kwotę zobowiązania na preferencyjnych warunkach. Inaczej przedstawia się sytuacja z pojazdami używanymi. Maksymalny wiek auta, który może stać się przedmiotem kredytu samochodowego wynosi 8 lat. Jeśli zależy nam na zakupie starszego pojazdu wówczas zobligowani jesteśmy do wpłaty kosztownego ubezpieczenia. W takiej sytuacji może warto zamiast kredytu samochodowego zdecydować się na wsparcie gotówkowe, które byłoby bardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Podczas dokonywania wyboru najbardziej korzystnej oferty kredytu samochodowego powinniśmy być najbardziej wyczuleni na wysokość oprocentowania. W tym celu warto sobie pomóc szczegółowym porównaniem warunków kredytów samochodowych. Taką możliwość dają różnego rodzaju kalkulatory i porównywarki kredytowe dostępne w sieci. Dzięki nim w zaciszu czterech ścian możemy dokonać symulacji wysokości kosztów kredytu na określony okres kredytowania.

Co jeszcze wpływa na preferencyjność kredytu samochodowego?

Warto wiedzieć, że wysokość oprocentowania to nie jedyna wartość wpływająca na opłacalność kredytu samochodowego. Równie ważnym czynnikiem są warunki zabezpieczenia kredytu i wysokość jego ubezpieczenia. Choć podczas trwania okresu kredytowania instytucje finansowe nie wymagają wykupienia ubezpieczenia to jeśli chodzi o zabezpieczenie w formie cesji na polisę AC, która zapisana w dowodzie rejestracyjnym upoważnia instytucję finansową do przejęcia wypłaconych środków z polisy w przypadku uszkodzenia pojazdu.